Wsparcie dla przedsiębiorców

Jak to zwykle bywa, najbardziej aktywni i skuteczni w wykorzystywaniu unijnych funduszy okazali się w naszym kraju przedsiębiorcy. Mieć należy jednak świadomość tego, że unijne pieniądze stają się coraz trudniej dostępne dla przedsiębiorców, głównie tych planujących realizować projekty o charakterze typowo inwestycyjnym.

Dofinansowanie udzielane na projekty inwestycyjne zakładające konieczność wdrożenia różnego poziomu innowacyjności procesowej

Autor zdjęcia: Sebastiaan ter Burg

Większość naborów na działania programów  o zasięgu regionalnym, jak i ogólnopolskim, skierowanych właśnie do przedsiębiorców, zakończyła się w roku 2010. Można uznać, że pieniądze dla przedsiębiorców się pomału kończą i szanse na dofinansowanie projektów inwestycyjnych są niewielkie. Na co więc może liczyć przedsiębiorca w Polsce chcący pozyskać dofinansowanie swojej firmy? Tu z pomocą przychodzi w dużym stopniu niewykorzystane, a jakże ciekawe działanie 4.3 w Programie Operacyjnym Innowacyjna Gospodarka, czyli tak zwany kredyt technologiczny (rozwinięcie tematu tutaj: http://www.strategor.pl/kredyt-technologiczny/).

Kredyt technologiczny i inne działania w ramach programów operacyjnych

Dofinansowanie udzielane na projekty inwestycyjne zakładające konieczność wdrożenia różnego poziomu innowacyjności procesowej, produktowej czy technologicznej, co do zasady, przedsiębiorstwo zdobyć może albo w ramach ogólnopolskiego Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, lub w przypadku mniejszych projektów, w ramach 16 Regionalnych Programów Operacyjnych działających na terenie całego kraju. Ograniczona pula środków, skłania jednak coraz więcej przedsiębiorców po szukanie alternatywy ? stąd też tak duże zainteresowanie właśnie kredytem technologicznym.

Comments are closed.

Copyright. 2014